خدمات و محصولات فومپک


تولید بلوک سقفی یونولیت

تولید و فروش یونولیت سقفی با چگالی و وزن های متنوع

تولید ورق یونولیت عایق حرارتی

تولید ورق یونولیت 2*1 با چگالی 6 تا 50 کیلوگرم بر مترمکعب

طراحی و تولید قالب بسته بندی یونولیت

مهندسی معکوس ، طراحی و نقشه کشی قالب پلی استایرن توسط مجرب ترین مهندسین

تولید فوم بسته بندی

تولید یونولیت با پرس و قالبگیری با چگالی های متنوع و با بهره گیری از دستگاه های اتوماتیک


یونولیت یا پلاستوفوم چیست

یونولیت در ابتدای سال ۱۹۳۰ در سوئد به عنوان اولین ترموپلاستیک معرفی گردید .کد آیسیک این محصول 26951119 می باشد. با این حال تا بعد از جنگ جهانی دوم نجاری نشد فرآیند تولید حجاری این ماده بر اساس اکستروژن مخلوط پلی استایرن و پک عامل پف زای با نقطه جوش پایین به در دمای فرایند مذاب پلیمر من و ثبت می شود بوده است به ساختار سلولی ایجاد شده بعد از سرد شدن در پلیمر باقی می ماند.
با معرفی یونولیت به بازار و کاربردهای آن در صنعت ساختمان جایگاه خود را در این صنعت یافته است. دو نکته مهم در ساخت و ساز های کنونی صرفه جویی در انرژی در ساختمان و سبک سازی در ساختمان است نیاز به مسکن به حجم بالای ساخت و ساز لزوم اقتصادی تر شدن و ایمین تر کردن ساخت وسازها را موجب می شود در نتیجه در تولید مصالح جدید ساختمانی سرعت بخشیدن به فرآیند ساخت ، افزایش دوام، عمر مفید، سبک سازی، ایمنی در برابر حوادثی نظیر زلزله و آتش سوزی و صرفه جویی در مصرف انرژی مورد توجه قرار می گیرد


موارد مصرف یونولیت

یونولیت کاربردهای متنوعی را به شرح زیر به خود اختصاص داده است بیش از ۵۰ سال است این محصول در بسیاری از کاربردهای بسته بندی جای خود را باز کرده
یونولیت در سال های اخیر جاذبه زیادی در بخش های مختلف صنعت ساختمان پیدا کرده است از جمله کاربردهای مهم این فوم ها در ساختمان میتوان استفاده به عنوان بلوک سقفی عایق حرارتی یا صوتی را نام برد که در سال های اخیر یونولیت جای گزینی سفال در سقف منازل و ساختمان ها شده است.
یونولیت سبک عایق حرارتی برودتی و صوتی می باشد و با استفاده است این بلوک ها به جای بلوک های سنتی حدود ۷۰% از هدر رفت انرژی جلوگیری میشود.
به طور کلی دانه های پلی استایرن انبساطی به عنوان یک محصول نهایی به بازار عرضه می شود که در کارگاه های مصرف کننده بدون انجام هیچگونه واکنش شیمیایی تبدیل به انواع قطعات و ورق های پلی استایرن انبساطی می شود که این محصول برحسب دانسیته و شکل و اندازه در زمینه بسته بندی و عایق کاری به کاربرده میشود . به علت قابلیت قالب پذیری این ماده در هرشکل و اندازه ای خطوط مصرف کننده پلی استایرن انبساطی توانایی تولید انواع محصول را به هر شکل و اندازه ای دارا میباشند و این کار فقط با تعویض قالب امکان پذیر میباشد.

 کاربرد های مختلف یونولیت در بسته بندی

یونولیت یا پلاستوفوم چیست

از جمله مزایای استفاده از یونولیت در زیر آمده
قیمت نسبت پایین
وزنه بسیار پایین
افزایش سرعت اجرا که به دلیل سبکی قطعه و حجم بالا زمان اجرا حدود ۲۸ درصد کاهش می یابد
کاهش هزینه نیروی انسانی
کاهش حجم و هزینه بتن
افزایش کیفیت بتن
کاهش قطر سازه های فلزی و بتنی
اجرای لوله کشی درسقف
صرفه جویی در هزینه اسکلت و فونداسیون
صرفه جویی در هزینه کلی اجرای سقف شامل صرفه جویی در بلوک های سیمانی دو عدد در هر متر مربع و صرفه جویی در مصرف تیرچه با تغییر دهانه تیرچه ها از ۵۰ سانتی متر به ۶۶ سانتی متر ۱۹۲ سانتی متر که به صرفه جویی ۲۵ تا ۴۰ درصدی آهن ساختمان می انجامد
صرفه جویی در اندود گچ و خاک و رابیس
صرفه جویی در حمل بار و انرژی
کاهش مصرف آب به دلیل اینکه در این این نوع بلوک نیازی به مصرف آب نیست و تنها در مناطق گرمسیر در مقایسه با بلوک های سنتی حدود ۳۰ درصد به آب نیاز دارد.
با استفاده از پلی استایرن از وزن سقف ساختمان در هر صد متر ۳۳ تو خواسته می شود به عنوان مثال برای هر ۱۰۰ متر آپارتمان کارگر باید ۳۲ تن بار هم کند مقدار خسارتی که در این راه ابار وارد میشود بسیار سنگین در حالی که با استفاده از پلی استایرن این موارد در مدت کوتاه و با مبالغ کمتر انجام می شود در مرحله نصب نیز با بهره‌گیری از این روش جدید می توان وزن را کم کرد ضمن اینکه در مصرف تیرچه میلگرد و سیمان هم بسیار صرفه جویی شود همچنین ساختمان ها نیز از استحکام مناسب برخوردار خواهند شد با کاهش وزن در یک ساختمان 100متری به میزان ۳۳۲ در هنگام از زلزله ستونها دربرابر لرزش زمین بیشتر مقاومت خواهند داشت

مزایای استفاده از یونولیت در ساختمان سازی

فوم بسته بندی

یکی از کاربرد های اصلی و فراگیر یونولیت و پلی استایرن انبساطی صنایع بسته بندی میباشد. در این کاربرد یونولیت با چگالی های متنوع preexpand میشود و پس از طراحی و تولید قالب های دارای نازل بخار ، مواد پخته شده به داخل پرس هدایت شده و تحت فشار بخار به شکل قالب مورد نظر در می آید. از این محصول برای بسته بندی طیف گسترده ای از محصولات تولیدی مانند لوازم الکترونیکی ، لوازم حساس و شکستنی ، لوازم یدکی خودرو و حتی لوازم صنعتی ، مورد استفاده میگیرد.
نکته مهم و حایز این است که مواد پلی استایرن انبساطی به دلیل قابلیت ضربه پذیری فوق العاده بهترین گزینه جهت محافظت از محصولات تولیدی میباشند و هیچ جایگزینی برای این نوع مواد وجود ندارد.

یونولیت بسته بندی و ضربه گیر

,ورق های یونولیت عایق حرارتی

یکی دیگر از کاربرد های بسیار مهم وتجاری پلی استایرن انبساطی استفاده از آن در صنعت کانکس ، کانتینر و سردخانه های صنعتی میباشد. ورق های یونولیت به دلیل داران بودن مقاوت گرمایی بسیار بالا جهت ایزولاسیون حرارتی کانکس های مسکونی و کارگاهی و کانتینر ها مورد استفاده قرار میگیرد و از این محصول با چگالی های بالا (حدود 20 کیلوگرم بر مترمکعب به بالا) برای ایزولاسیون حرارتی سرد خانه های صنعتی مورد استفاده قرار می دهند .
ورق های یونولیت با ابعاد 200*100 سانتیمتر قابل سفارش تا ضخامت 99 سامنتیمتر با چگالی 6 تا 50 کیلوگرم بر متر مکعب، می باشند و گروه فومپک بعنوان بزرگترین واحد تولید ورق یونولیت آماده تولید سفارشات مختلف می باشد

ورق عایق حرارتی یونولیت

مقاومت حرارتی یونولیت

مقاومت حرارتی یونولیت یا پلی استایرن انبساطی نسبت مستقیمی با ضخامت لایه ی عایق داردپس بنابراین ماده ای که ضریب هدایت حرارتی پایین تری داشته باشد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه میباشد زیرا با ضخامت کمتری به مقاومت حرارتی بالاتری دست پیدا می کنیم.
در بین مصالح ساختمانی عایقترین ماده مورد استفاده ، پلی استایرن انبساطی است . شکل روبرو نمایشی از مقایسه مواد مختلف در خصوص انتقال حرارت می باشد.

یونولیت بسته بندی و ضربه گیر

با فومپک در تماس باشید


آماده ارائه نظرات و پیشنهادات شما مشتریان محترم هستیم.

021 77 25 24 23